12959417_10204700268826041_1962047391_o

Nazywamy się GUST – Generative Urban Small Turbine i jesteśmy pierwszym polskim zespołem, który zakwalifikował się do finału międzynarodowego konkursu International Small Wind Turbine Contest 2016 organizowanego w lipcu 2016 przez NHL University of Applied Sciences (Leeuwarden, Holandia). Jest to najbardziej prestiżowy konkurs w dziedzinie energetyki wiatrowej, na którym najlepsze europejskie ośrodki badawcze mogą zaproponować swoje rozwiązania, nie tylko przed komisją, ale również w obecności przedstawicieli przemysłu oraz na forum międzynarodowych mediów.

Nasz innowacyjny projekt budowy małej turbiny wiatrowej o wysokiej wydajności w terenie zurbanizowanym otrzymał bardzo wysokie noty komisji oraz przychylność ekspertów z NHL University w pierwszym etapie konkursu. Aby wziąć udział w finale musimy stworzyć prototyp, który zostanie poddany wyspecjalizowanym badaniom w tunelu aerodynamicznym w Holandii. Jesteśmy kreatywni, zdeterminowani i posiadamy praktyczne umiejętności niezbędne do stworzenia modelu.12922203_10204700267666012_136037311_o

Zostaliśmy również docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które przyznało nam dofinansowanie w ramach programu „Najlepsi z Najlepszych“. Są to fundusze, które możemy wykorzystać głównie na pokrycie wydatków związanych ze szkoleniami, warsztatami oraz samym uczestnictwem w konkursie. Jedynie niewielki procent możemy przeznaczyć na materiały oraz poszczególne elementy potrzebne do zbudowania turbiny. Skonstruowanie modelu oraz promocja wiążą się z kosztami, dlatego potrzebujemy głównego sponsora, który wesprze nas finansowo, aby projekt uzyskał należny mu rozgłos.

Nasza wiedza i Państwa doświadczenie w dziedzinie energetyki pozwoli nam odnieść sukces na arenie międzynarodowej oraz dokonać przełomowych zmian w społecznym podejściu do energii wiatrowej.

W ramach pakietu sponsorskiego oferujemy miejsce na logo Państwa firmy na prototypie, wszystkich gadżetach związanych z projektem oraz materiałach drukowanych, które będą nam towarzyszyć podczas konkursu w Holandii i seminarium podsumowującym konkurs. Gwarantujemy także informacje o sponsorze podczas promocji prowadzonej w ogólnopolskich mediach, na naszej stronie internetowej (www.gust.p.lodz.pl) oraz w mediach społecznościowych.

Pokaż więcej w  Projekty partnerów
Brak możliwości skomentowania

Sprawdź również

Dzień Energii 2018 – Piaseczno

Dni Energii w Piasecznie to otwarta impreza kierowana do mieszkańców miasta Piaseczna, któ…