Rusza pierwsza edycja Konkursu CEE Buildings Go Green, wyróżniającego budynki o najlepszych właściwościach energetycznych. Inicjatywa dotyczy budynków nowych oraz obiektów poddanych niedawno renowacji. Do Konkursu można zgłosić inwestycje zrealizowane w Europie Środkowo-Wschodniej. Organizatorem wydarzenia jest C4E Forum, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC), Czech Green Building Council (CZGBC), Romanian Green Building Council (ROGBC) i Slovak Green Building Council (SKGBCK). Konkurs towarzyszy C4E FORUM, jedynej konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej, poświęconej w całości efektywności energetycznej regionu.

Głównym celem Konkursu CEE Buildings Go Green jest przedstawienie inwestycji, które w najlepszy sposób zastosowały zrównoważone rozwiązania w projektach. Konkurs ma podkreślić środowiskowe, finansowe, zdrowotne i inne korzyści płynące z efektywnych energetycznie budynków.

Inicjatywa skierowana jest do właścicieli budynków prywatnych i użyteczności publicznej, deweloperów, biur architektonicznych oraz firm inżynierskich. Do Konkursu można zgłosić nowy budynek lub poddany niedawno renowacji. Warunkiem jest, by inwestycja była zrealizowana w Europie Środkowo – Wschodniej.

Konkurs jest częścią C4E FORUM – konferencji poświęconej efektywności energetycznej, która odbędzie się w dniach 13-16 czerwca br. w Narvil Resort, w Serocku. Współzawodniczące projekty i firmy znajdą się w centrum uwagi ponad 300 kluczowych uczestników rynku efektywności energetycznej, w tym wielu przedstawicieli instytucji unijnych oraz finansowych.

Organizatorem wydarzenia jest C4E Forum, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC), Czech Green Building Council (CZGBC), Romanian Green Building Council (ROGBC) i Slovak Green Building Council (SKGBCK).

 

Udział w konkursie jest bezpłatny. Zgłoszenia budynków przyjmowane są do dnia 6 kwietnia br.

Uroczysta Gala rozstrzygnięcia Konkursu odbędzie się 15 czerwca br. podczas C4E FORUM w Serocku.

Więcej informacji o Konkursie: https://plgbc.org.pl/konkurs-cee-buildings-go-green/


Informacja o organizacji:

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC – Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową non-profit, mającą na celu wspieranie sektora budownictwa w Polsce, poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej  i ekonomicznej. Głównym celem PLGBC jest rozwijanie procesu projektowania, budowania  i użytkowania budynków o elementy zrównoważonego rozwoju tak, aby przyniosło to korzyść zarówno ich mieszkańcom, środowisku, jak i wszystkim uczestnikom procesu budowlanego.

PLGBC jest jedną z 75 organizacji green building councils działających na całym świecie, skupionych  w ramach World Green Building Council. W Polsce jest platformą zrzeszającą firmy, instytucje oraz ekspertów, którym bliska jest idea zielona budownictwa.

PLGBC prowadzi szereg szkoleń i warsztatów tematycznych, w tym szkolenia LEED (prowadzone przez LEED Faculty) i BREEAM (prowadzone przez trenerów BRE). W portfolio znajdują się też szkolenia dla producentów materiałów budowlanych, wykończeniowych i wyposażenia, a także inne związane ze zrównoważonym budownictwem i systemami oceny wielokryterialnej budynków (w tym wprowadzenie do WELL Building Standard®).

Dla promocji zrównoważonego budownictwa, PLGBC organizuje coroczne wydarzenia, jak PLGBC Green Building Symposium i PLGBC Dzień Ziemi oraz warsztaty Green Building Tour. Jest inicjatorem konkursu PLGBC Green Building Awards, który wyróżnia zrównoważone budynki i projekty oraz rozwiązania produktowe dla zielonego budownictwa w Polsce. Eksperci PLGBC uczestniczą jako prelegenci  w licznych konferencjach w kraju i zagranicą.

Innowacją w branży, jest stworzona przez PLGBC Baza Budynków Certyfikowanych w Polsce, łącząca informacje o obiektach certyfikowanych we wszystkich obecnych w kraju systemach oceny budynków, i działająca na zasadzie wyszukiwarki według kilku kryteriów. Na podstawie analizy rynku, co roku wydawany jest raport „Certyfikacja Zielonych Budynków w Liczbach”.

www.plgbc.org.pl
www.facebook.com/PolishGreenBuildingCouncil

 

Pokaż więcej w  Aktualności
Brak możliwości skomentowania

Sprawdź również

XIX Forum Termomodernizacja 2019 – Odnawialne źródła energii – droga do niskoemisyjnego budownictwa

Z A P R O S Z E N I E Zarząd Zrzeszenia Audytorów Energetycznych   Zaprasza do udziału w X…