Panel dyskusyjny odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 11:00 w Auli Politechniki Wrocławskiej (budynek A-1). Rozpocznie się on częścią dyskusyjną, a po jej zakończeniu, trwać będzie część wystawiennicza.  Jest to już VII. edycja wydarzenia corocznie organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe „Płomień” działające na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym.


Organizatorzy dbają o to, by rozmówcami byli najlepsi fachowcy z branży. Do dyskusji zapraszani są zarówno przedstawiciele środowiska akademickiego, jak również specjaliści firm działających w obszarze omawianego zagadnienia. Grono Panelistów dobierane jest w sposób umożliwiający konfrontację teoretycznych rozważań z rzeczywistymi uwarunkowaniami.

Tytuł tegorocznego panelu brzmi „Elektromobilność – technologia dla miast bez smogu”, który to, okazuje się być tematem stale elektryzującym. Głos w dyskusji podniesie koncern Orlen, reprezentowany przez panią Katarzynę Sobótka-Demianowską – kierownika Zespołu Przygotowania Projektów Energetycznych w Obszarze Energetyki. Pogląd na omawiane zagadnienie przedstawi także Instytut Transportu Samochodowego, w osobie dr hab. inż. Wojciecha Moćko. Pojawi się również Rafał Czyżewski – Prezes zarządu Greenway Polska – twórcy największej w Polsce sieci ładowarek do samochodów elektrycznych. Dodając do grona Panelistów pana Piotra Kowalczyka – Dyrektora Handlowego Volvo na terenie Wrocławia, możemy być pewni pierwszorzędnej dyskusji. Rozmowa moderowana będzie przez jednego z wykładowców Politechniki Wrocławskiej – Profesora Lecha Sitnika, pracownika Wydziału Mechanicznego, który w swojej działalności naukowej zajmuje się zagadnieniami związanymi z ekologią transportu.

Towarzysząca dyskusji część wystawiennicza, umożliwi poznanie zagadnienia na własnej skórze. W wyniku współpracy z Vozillą – Miejską Wypożyczalnią Samochodów Elektrycznych, w Gmachu Głównym rozdawane będą bony na przejazd, natomiast poza budynkiem, będzie można wziąć udział w prezentacji auta wypożyczalni. Elektryczny Nissan Vozilli, znajdzie się w doborowym towarzystwie, bowiem dzięki współpracy z Tesla Shuttle, możliwe będzie dokładne obejrzenie jednego z najbardziej pożądanych samochodów elektrycznych na świecie – Model S Tesli. To nie wszystko! Koniecznie znajdź się w gronie publiczności Panelu Dyskusyjnego – wylosowany w loterii szczęśliwiec, otrzyma voucher na przejazd prezentowanym modelem Tesli.

Ponadto, w holu Gmachu Głównego odbędzie się wystawa kół naukowych związanych z elektromobilnością. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z projektami: Motocyklu LEM Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych, Koła Naukowego Flow, Scorpio z Koła Naukowego Pojazdów Niekonwencjonalnych OFF-ROAD, Międzywydziałowego Koła Naukowego Mechatroniki „Synergia”, PWr Solar Boat Team i Koła Naukowego Robocik. Kto wie, może to ich projekty wyznaczą kierunek rozwoju motoryzacji w najbliższych latach?


notka prasowa

 

Pokaż więcej w  Aktualności
Brak możliwości skomentowania

Sprawdź również

XIX Forum Termomodernizacja 2019 – Odnawialne źródła energii – droga do niskoemisyjnego budownictwa

Z A P R O S Z E N I E Zarząd Zrzeszenia Audytorów Energetycznych   Zaprasza do udziału w X…